E-zasoby: Matematyka, Mechanika, Budownictwo, Lotnictwo, Elektrotechnika

E-zasoby: Matematyka, Mechanika, Budownictwo, Lotnictwo, Elektrotechnika

E- zasoby według dziedzin:


Bazy licencjonowane

Bazy, do których Biblioteka PWSZ w Chełmie ma dostęp płatny (na podstawie umów i licencji). Z tych źródeł mogą skorzystać pracownicy oraz studenci PWSZ w Chełmie. Aby uzyskać dostęp należy się skontaktować z Biblioteką.

 

EBSCO serwis oferuje dostęp do pełnych tekstów oraz spisów treści i abstraktów zagranicznych czasopism, także naukowych, obejmujących szeroki zakres dziedzinowy: nauki ścisłe, humanistyczne, społeczne, psychologię, religię, teologię, edukację, nauki ekonomiczne, biznes, informatykę, technikę, biologię, chemię, fizykę, nauki medyczne i wiele innych.  Dostęp do publikacji  na Uczelni  lub spoza sieci uczelnianej.
http://search.ebscohost.com

IBUK Libra   Baza książek elektronicznych zawierająca podręczniki akademickie i publikacje naukowe.  Dostęp do publikacji  na Uczelni  lub spoza sieci uczelnianej na stronie libra.ibuk.pl. Uwaga!    Aby móc korzystać z zaawansowanych funkcji, należy jednorazowo utworzyć swoje osobiste konto myIbuk.
https://libra.ibuk.pl/

KNOVEL  Pełnotekstowa baza z zakresu nauk technicznych, z możliwością pracy na interaktywnych wykresach i tabelach. Umożliw ia dostęp do książek, w tym podręczników z zakresu techniki oraz materiałów konferencyjnych takich wydawców jak m.in. American Institute of Aeronautics and Astronautics, ASME, Cambridge University Press, DECHEMA, FAO, McGrawHill, MIT, Wiley, Springer, Elsevier, American Institute of Chemical Engineers, Rapra, RSC, Hanser, Synapse.

Dostęp do zasobów jest możliwy z komputerów zarejestrowanych w sieci uczelni lub poza uczelnią, rejestrując się na stronie KNOVEL  (zakładka My Knovel), korzystając z adresu e-mail w domenie PWSZ w Chełmie
https://app.knovel.com/kn

Przewodnik użytkownika Knovel:
https://www.youtube.com/watch?v=nd1GhX4sR7I

 

WBNWirtualna Biblioteka Nauki  Wybrane zasoby Wirtualnej Biblioteki Nauki tworzone przez ICM (Interdyscyplinarne Centrum Modelowania Matematycznego i  Komputerowego Uniwersytetu Warszawskiego)

Dostęp tylko z komputerów na Uczelni.

Wyszukiwarki zasobów Science Direct (Elsevier) , Springer , Wiley Online Library, bazy cytowań i abstraktowe (Scopus, Web of Science)
https://wbn.icm.edu.pl/

Bazy

Czasopisma on-line

Portale informacyjne

Skip to content