Książki tygodnia

W tym tygodniu zapraszamy Czytelników na wycieczkę.

Naszym przewodnikiem będzie znana dziennikarka, która w swoich reportażach profesjonalnie i z pasją przybliża Rosję. Barbara Włodarczyk opowiada: „Widziałam salony w iście carskim stylu i mroczne więzienia. Brałam udział w obrzędach odprawianych przez szamana nad Bajkałem i w treningu dziewięcioletnich kadetek, które w kilka sekund składają kałasznikowa.(…) przekonałam się, że NIE MA JEDNEJ ROSJI”. Zapraszamy do lektury!

Książka druga, to podróż w czasie. Napisana lekkim, pełnym humoru językiem biografia pt.: „Kresowi Sarmaci”. Joanna Puchalska opowiada w niej o barwnych postaciach znanych na Kresach. Opisani mieszkańcy dworków urzekają Czytelnika przygodami, poglądami i oryginalnością. Książkę czyta się lekko, szybko i z uśmiechem!

Pozycja trzecia to powieść, której tytuł mówi sam za siebie: „ Blackout. Najczarniejszy scenariusz z możliwych”. Zastanawialiście się co się stanie jeśli ktoś wyłączy prąd? Na dzień, dwa, trzy, kilka… Jakie skutki może mieć awaria sieci europejskich elektrowni? Autor – Marc Elsberg – wyobraził to sobie i opisał…

Polecamy!

18 października 2021
Skip to content