W tym tygodniu Biblioteka PWSZ w Chełmie poleca!

„Czarny Łabędź” to bestsellerowa książka Nassima Nicholasa Taleba. Analizuje zjawisko Czarnych Łabędzi – niespodziewanych wydarzeń, które spadają na nas nagle i odciskają ogromne piętno na naszym życiu. Czy to będzie wybuch I wojny światowej, dojście Hitlera do władzy, zamachy z 11 września 2001 roku w Nowym Jorku, kryzys finansowy 2008 roku czy aktualna pandemia koronawirusa Covid-19, wydarzenia te całkowicie zmieniają podstawy naszego życia. Ich wpływ na los świata jest ogromny, ale są niemożliwe do przewidzenia, dopiero po ich wystąpieniu staramy się je zracjonalizować.

Pilot doświadczalny, to najwyższy stopień lotniczego wtajemniczenia. By nim zostać należy wykazać się nie tylko talentem, ale i niezwykłym uporem, umieć pokonać wiele słabości, no i mieć sporo szczęścia. Henryk Bronowicki, by zostać pilotem doświadczalnym, wspinał się po wszystkich szczeblach lotniczej kariery. W swych wspomnieniach opisuje lotnicze życie w sposób prawdziwy, nie unikając nawet najtrudniejszych tematów. To nie lada gratka dla miłośników lotnictwa.

„Chłopiec z latawcem” to pierwsza powieść Khaleda Hosseiniego wydana w 2003 roku, opowiada historię Amira, młodego chłopca z dzielnicy Wazir Akbar Chan w Kabulu, którego najbliższym przyjacielem jest Hassan. Opowieść rozgrywa się na tle burzliwych wydarzeń, zaczynając od upadku Królestwa Afganistanu przez radziecką interwencję, exodus uchodźców do Pakistanu i Stanów Zjednoczonych do powstania reżimu talibów.
Polecamy!

29 września 2020
Skip to content