Książki tygodnia

W tym tygodniu Biblioteka PWSZ w Chełmie zachęca do sięgnięcia po znakomite tytuły.


Nawiązując do Dnia Języków Obcych proponujemy błyskotliwą książkę Arleny Witt „Grama to nie drama” to praktyczny przewodnik do nauki angielskiej gramatyki, napisany na luzie i z humorem. Zawiera proste objaśnienia, zabawne przykłady, skuteczne ćwiczenia i cytaty z popularnych filmów, seriali i piosenek.

Kolejną książką są „Oblicza Białorusi”. Sąsiednia Białoruś, która – wbrew pozorom – nie jest często odwiedzana przez Polaków, zaskakuje paradoksami, połączeniem sowieckiego skansenu z nowoczesnością. Książka Leszka Szerepki, historyka i dyplomaty, w latach 2011-2015 ambasadora RP na Białorusi, pomaga zrozumieć nie tylko białoruskie paradoksy, ale także – a może przede wszystkim – to, kim są Białorusini i jakim miejscem na ziemi jest współczesna Białoruś.

Na koniec powieść „Muza”. W tej pięknej historii Jessie Burton porywa nas w czarowny świat sztuki i artystów, namacalnie wręcz dając odczuć atmosferę minionych dekad, pełną wewnętrznych napięć i niepokoju. Mądra i poruszająca książka o kobiecości, miłości, wolności i sztuce.
Polecamy! Niech to będzie zaczytana jesień.

21 września 2020
Skip to content