Książki tygodnia

W tym tygodniu Biblioteka PWSZ w Chełmie zachęca do sięgnięcia po znakomite tytuły.

„Niewidzialna obrona” pokazuje funkcjonowanie niezrównanego mechanizmu obronnego naszego ciała poprzez historie czterech osób: Jasona, Lindy, Meredith i Boba. Matt Richtel splata ich losy z historią przypadków, odkryć i naukowców, którzy na przestrzeni wieków podejmowali się leczenia ich chorób. Autor prowadzi nas też po momentach przełomowych w immunologii. Zaczyna swoją opowieść w XVI wieku i podąża drogą chorób, plag i pandemii – ptasiej grypy, dżumy, polio, tocznia, HIV/AIDS, ospy i nowotworu.

„Rozdroża” to kolejna powieść autora „Chaty”. Anthony Spencer jest egoistycznym człowiekiem interesów. Guz mózgu sprawia, że zapada w śpiączkę i trafia do szpitala na OIOM. „Budzi się” w surrealistycznym świecie, w którym przeżywa ponownie swoje wzloty i upadki. Czy będzie miał odwagę, żeby dokonać krytycznego wyboru, który może naprawić wielką niesprawiedliwość, jaką wyrządził przed zapadnięciem w śpiączkę?

Czy wiesz, że na bluzkę z wyprzedaży albo kolejny błyszczyk pracujesz nawet kilka godzin? Gromadzenie rzeczy, kupowanie „w nagrodę za ciężki dzień” wcale nie uszczęśliwia i nie czyni nas lepszymi. Co więcej, odbiera przyjemność wyboru tego, co naprawdę istotne. Korzystaj z życia świadomie. Poznaj zaskakująco prosty i konkretny plan pozbycia się przytłaczającego nadmiaru. Jak to zrobić? Dowiesz się tego z książki „Chcieć mniej. Minimalizm w praktyce” Katarzyny Kędzierskiej.

Polecamy! Niech to będzie zaczytana 😊 jesień.”

14 września 2020
Skip to content