Wystawa malarstwa Teresy Chomik – Kazarian w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza 22 listopada (piątek) o godzinie 17.00 na uroczyste otwarcie wystawy malarstwa, które odbędzie się w siedzibie biblioteki przy ulicy Pocztowej 54. Na wystawie zostanie zaprezentowanych ponad 30 prac artystki. Serdecznie zapraszam do udziału w tym niezwykłym wydarzeniu oraz na spotkanie z malarką. Prace można oglądać w siedzibie biblioteki do 31 stycznia 2020 r.

Teresa Chomik-Kazarian jest artystką związaną zawodowo i prywatnie z Chełmem, a także Uhrem koło Chełma, gdzie stworzyła Dom Pracy Twórczej, który prowadzi od 1994 r. Była pomysłodawczynią i organizatorką ponad 130-tu ogólnopolskich i międzynarodowych plenerów artystycznych. Poza malarstwem w technice olejnej i akrylowej uprawia twórczość w dziedzinie rysunku, pasteli a także instalacji i rzeźby. Dodatkową jej działalnością jest praca pedagogiczna. Prowadzi zajęcia z rysunku i malarstwa, jest organizatorką warsztatów malarskich i spotkań artystycznych dla dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Z jej inicjatywy powstała grupa twórcza „Pasja”, obecnie prowadzi grupę plastyczną „Tęcza”, działającą przy Miejskim Domu Kultury „Dworek” w Rejowcu Fabrycznym. Prace Teresy Chomik-Kazarian były prezentowane na 19-tu wystawach indywidualnych oraz 130-tu wystawach krajowych i zagranicznych. Jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. W 2017 r. otrzymała honorową odznakę ”Zasłużony dla kultury polskiej”, nadaną przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Repertuar Teresy Chomik-Kazarian jest bardzo szeroki, od niezliczonych kompozycji floralnych, przez motywy pejzażowe, aż po formy czysto abstrakcyjne. Jej prace znajdują się w wielu instytucjach i zbiorach prywatnych w całej Polsce. Wystawa będzie czynna do 31 stycznia 2020 roku.

18 listopada 2019