Wystawa malarstwa Henryki Dederko w Bibliotece PWSZ w Chełmie

Biblioteka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie zaprasza na wystawę malarstwa Henryki Dederko.

Henryka Dederko, z domu Jaworska, pochodzi z Sitna koło Zamościa, obecnie mieszka w Czułczycach. Jest absolwentką Studium Wychowania Przedszkolnego w Chełmie i Wyższej Szkoły Pedagogicznej im. Jana Kochanowskiego w Kielcach. Po przejściu na emeryturę zaczęła pisać wiersze oraz malować obrazy. Jej dorobek to 8 tomików autorskich. Wydała: Witraże spojrzeń, Zaszeptane meandry, Punkty czasu, Obrazy fragmentaryczne, Zamierzone rozlania, Pod błękitną peleryną, Słowem i akwarelą, Odcienie życia.
Drugą jej pasją jest malarstwo. Maluje farbą olejną na płótnie, także na papierze pastelami, rysuje ołówkiem, tuszem. Tematyka obrazów to portrety wielkich Polaków, pejzaże, kwiaty, martwa natura, architektura. Należy do Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Obrazy prezentowane były na wystawach poplenerowych w Rejowcu, Sawinie, Woli Uhruskiej, a także na wystawach rolniczych w Sitnie oraz w bibliotekach w Sawinie i Włodawie. Wybrane obrazy publikuje na Facebooku Wojewódzka Rada Towarzystw Regionalnych w Lublinie.

Obrazy można oglądać w siedzibie biblioteki, przy ulicy Pocztowej 54, do 12 lutego 2022 r. w godzinach pracy biblioteki.

Serdecznie zapraszamy!

13 stycznia 2022